سوله سازی مدرن

//سوله سازی مدرن

سوله سازی مدرن

سوله سازی مدرن در دنیای صنعت سوله سازی امروزه بسیار پر کاربرد می باشد و به صورتی حرفه ای دنبال می شود. منظور از سوله سازی مدرن معمولا ساخت سوله هایی می باشد که معایب دیگر سوله ها را کاهش دهد و همچنین مزایای زیادی همچون مقاومت بیشتر و هزینه ای به صرفه تر را دارا باشد.

اولین سوله هایی که در صنعت سوله سازی شناخته شد سوله های تیر ورقی بودند این نوع سوله هنوز هم به صورت کمی مورد استفاده قرار می گیرد اما به دلیل معایبی که دارا می باشد و همچنین با پیدایش سوله های جدید استفاده ی بسیار کم تری دارد. سوله های تیر ورقی از ورق های فولادی که به هم جوش خورده اند ایجاد می شود. استفاده از این نوع سوله به دلیل قیمت بالا و سنگینی که دارا می باشد محدود شده است.

سوله سازی مدرن

سوله های یو بی ام نوع دیگری از سوله می باشد که از ورق های فولاد تشکیل می شود. این نوع سوله دارای مزایایی همچون مقاومت بالا می باشد اما دارای معایبی نیز هست. در سوله های یو بی ام امکان استفاده از جرثقیل های سقفی وجود ندارد و همچنین محدودیت دهانه در این سوله ها وجود دارد. علاوه بر این ها سوله های یو بی ام نسبت به سوله های مدرن خر پایی دارای قیمت و وزن بیشتری می باشند.

سوله های خرپایی به عنوان سوله های مدرن پیشرفت چشم گیری را در صنعت سوله سازی به وجود آورده است. از این نوع سوله در موارد بسیاری استفاده می شود. سوله های مدرن خرپایی دارای مزایای زیادی بوده و معایب دیگر سوله ها را نیز تحت پوشش قرار می دهد. به همین دلیل استفاده ی گسترده ای دارد. سوله های مدرن خر پایی از قوطی های پروفیل شکل گرفته اند و میزان فولادی که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد بسیار کم تر از سایر سوله ها می باشد. به همین دلیل وزن کم، قیمت مناسب و مقاومت بالا در این نوع سوله حرف اول را می زند. علاوه بر این مزایا سوله های خر پایی به دلیل برخورداری از مزیت گسترش دهانه در پروژه های گسترده کاربرد فراوانی را دارا می باشد.

توسط | ۱۳۹۶-۱۱-۳۰ ۱۹:۵۵:۰۶ +۰۰:۰۰ بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۶|سوله|0 نظر

درباره نویسنده:

پیام بگذارید