ساخت سوله سبک

ساخت سوله سبک

ساخت سوله سبک: با توجه به گسترش استفاده از انواع سوله ها در دنیای امروز، تقریبا همه ی افراد حتی غیر متخصص ها در این زمینه دارای اطلاعات زمینه ای در این مورد هستند و یا لااقل با نام و کاربرد انواع سوله ها آشنایی دارند.

پیشرفت تکنولوژی و صنعت باعث افزایش تقاضا برای ساخت سوله ها شده است که بنا به نیاز مشتری می توان انواعی از آن ها را با کاربردهای گوناگون طراحی کرده و بعد از ساخت مورد بهره برداری قرار داد.

سوله ها در نوعی از تقسیم بندی ها به انواع سوله های سبک و سنگین منفک می شوند که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند.

ساخت سوله سبک

ساخت سوله سبک در سال های اخیر برای بسیاری از صاحبان صنایع جلب توجه کرده است. چرا که آن ها می توانند در عین حالی که نیاز کارفرمایان را مرتفع می کنند، از لحاظ اقتصادی و هزینه ای نیز برای آن ها بسیار مقرون به صرفه تر از سوله های سنگین باشند.

در راستای توضیح قابلیت ساخت سوله های سبک در زمانی بسیار اندک، باید اشاره کرد که با پیش آمدن شرایط  اجرای ۱۰۰۰ متر مربع در ده روز این امکان را برای کارفرمایان و صاحیان مشاغل صنعتی به وجود آورده است که برای بهره برداری اتز پروژه های خود حداقل زمان ممکن را صرف کنند.

همچنین در راستای توجیه مقرون یه صرفه بودن ساخت سوله های سبک می توان به این مورد اشاره کرد که ساخت این سوله ها به این دلیل که قابلیت گستردگی بار بر روی زمین را دارند، میزان مصرف بتن و فولاد برای ساخت پیکره ی آن ها به حداقل ممکن رسیده و در مواردی به کاهش  درصدی نسبت به یازه های قدیمی تر و سنتی می رسد.

سبک ساخت سوله سبک قوسی به گونه ای است که علی رغم داشتن استحکام زیاد برای تحمل بارهای جانبی مانند بار برف و زلزله و باد و … ، پوشش های سقف و دیواره ها را در دورن خودش جای داده و همین امر به صرفه ی اقتصادی آن ها در قیاس با سازه های سنتی افزوده است.

SO9611220407

توسط | ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۱۳:۰۹:۰۲ +۰۰:۰۰ اسفند ۲۰ام, ۱۳۹۶|سوله, سوله تیرورقی, سوله خرپایی|0 نظر

درباره نویسنده:

پیام بگذارید